Hayallerinize Kids Academy Europa İle Ulaşabilirsiniz

Anaokulu ve Kreşlerin Önemi
8 Nisan 2023
Anaokulu Danışmanlığı Hakkında
12 Nisan 2023
Show all

Hayallerinize Kids Academy Europa İle Ulaşabilirsiniz

Henüz ilköğretim hayatlarına başlamamış çocukların bazı yeteneklerinin ortaya çıkartılmasını sağlamak, başlangıç düzeyinde branş eğitimi sayılabilecek eğitimlerin verilmesini sağlamak, çocukların yazma, konuşma ve anlama kabiliyetlerinin gelişmesini sağlamak için bazı özel teknik ve yöntemler kullanmak, çocuklarla eğitici oyunlarla zaman geçirerek sosyal yönlerinin gelişmesini sağlamak gibi birçok fayda aynı anda verilerek çocukların ilkokul sıralarına alışmasını sağlamak amacıyla alanında eğitim almış ve uzman kişilerden oluşturulmuş kadrolarla açılan eğitim kuruluşlarına anaokulu denilmektedir.

Anaokulu veya Kreş Nasıl Açılır?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın onaylı kuruluşlarından sayılan ve okul öncesi eğitim kuruluşları olarak sınıflandırılan anaokulu ve kreşler, MEB tarafından belirlenmiş özel mevzuatlar çerçevesinde kurulabilmekte ve faaliyetlerini sürdürebilmektedir.

Kreş ve anaokullarının ayrıca MEB tarafından denetimleri yapılarak çocukların yasal mevzuata ve kurallara uygun okul öncesi eğitim alıp almadıkları sürekli olarak takip edilmektedir.

Anaokulu açmak için öncelikli olarak okul öncesi eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirileceği binanın belirlenmesi ve kreş olarak kullanılmaya uygun olarak mimarisinin değiştirilmesi ve kreş olmaya uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Çocukların eğitici faaliyetleri ile oyun oynayarak öğrenim faaliyetlerini yerine getirecekleri odaların ve sınıfların belirlenmesi ve diğer tüm ihtiyaç malzemelerinin eksiksiz olarak temin edilerek kreş binasında bulundurularak yapılacak ilk denetime hazır hale getirilmesi büyük önem arz etmektedir.

Kids Academy Europa İle Hayallerinize Ulaşın

Kids Academy Europa’nın verdiği anaokulu danışmanlığı hizmetleriyle siz de hayallerinize ulaşabilirsiniz. Anaokulu açarak kendi işyerinizi kurmak ve çocukların okulöncesi eğitimlerinde önemli roller almak istiyorsanız Kids Academy Europa’nın verdiği uzman kreş danışmanlığı hizmetlerine ihtiyacınız var demektir.

Anaokulu açabilmek için uygun binanın tespit edilmesi, kreş olarak kullanılacak binanın öğrencilere eğitim vermeye uygun hale getirilmesi, okullarınızın MEB’in yapacağı denetimleri sorunsuz olarak tamamlaması Kids Academy Europa için standartlaşmış ve en ideal şekilde yerine getirilen işler arasında bulunmaktadır.

Türkiye şartlarında herhangi bir sorun yaşamadan faaliyetlerini sürdürebilen ve ailelerin aradığı hizmet kalitesine sahip anaokulları kurmak ve açmak istiyorsanız Kids Academy Europa firmasıyla irtibata geçmelisiniz. Kids Academy Europa, uzman eğitici ve yönetici desteği ile çalışmalarınızı başarıyla sonuçlandırmak için sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button