Anaokulu Danışmanlığı Hizmetleri

Okul Öncesi Eğitim İçin Danışmanlık
31 Temmuz 2023
Okul Öncesi İngilizce Eğitimi Ve Danışmanlık Hizmeti
7 Ağustos 2023
Show all

Anaokulu Danışmanlığı Hizmetleri

Her çocuk özel olmakla birlikte her deneyim çocuğun eşsiz yaşamının bir parçasını meydana getirmektedir. Çocuğun gelişimine ve öğrenmesine direkt olarak etki eden anaokulu aile için önemli bir yardımcı olmaktadır. Çocukların hayata adım attıkları ilk yıllarda tecrübe edecekleri anaokulu deneyimi, kişiliklerini şekillendirmektedir. Anaokulu eğitiminin yanı sıra anaokulu danışmanlığı da kritik bir öneme sahip olmaktadır.

Çocukların gelişimini önemseyen ebeveynler, kreş gibi profesyonel destek almaktadır. Kreşler çocuklar için geliştirici ve öğretici olmaktadır. Çocuklara gözlem ve takip yapıldıktan sonra anaokulu danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Çocukların dil ve konuşma becerilerine uygun anaokulu önerisinde bulunulmaktadır. Uzun yıllar eğitim sektöründe okul öncesi eğitim kurumlarına danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Anaokulu Danışmanlığı Hizmet Paketleri

Anaokulların tercih ettiği konularda, velilere yönelik seminerler planlanmaktadır. Öğretmen ve çalışanlara yönelik okul öncesi eğitim organize edilmektedir. Oryantasyon süreci desteklenmekte olup gelişim değerlendirme testleri yapılmaktadır.

Bireysel görüşmelerin gerçekleştirilmesi, çocukların gelişimine olumlu etkide bulunmaktadır. Velilere yönelik aylık bültenler hazırlanmaktadır. Doğal ortamlarında gözlenen çocuklara, gerektiğinde oyun danışmanlığı uygulanmaktadır.

Her geçen gün anaokulu açmak isteyenlerin sayısı artmaktadır. Ancak anaokulu açmak isteyenlerin danışmanlık hizmetinden faydalanmaları gerekmektedir. Danışmanlık hizmeti kapsamında aylık program ve müfredat hazırlandığı gibi öğretmenler de yılın belirli zamanlarında seminerlere katılmaktadır.

Açılan anaokulu her ay denetlenerek düzenli olarak rapor verilmektedir. Aynı zamanda kurumsal firmalar ile ortak öğrenci kayıt anlaşmaları yapılmaktadır.

Kurumsal Anaokulu Danışmanlığı

Etik ilkeler dahilinde anaokulu danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Çocuklar için gelişim değerlendirme ihtiyacı olduğu zaman uzman psilogumuza yönlendirme yapılmaktadır. Böylelikle çocukların desteklenmesi gereken alanlar ortaya çıkarılmaktadır. Talep edildiği takdirde aile görüşmeleri, grup toplantıları ve bireysel görüşmeler yapılmaktadır. Yönetici ve öğretmen koçluğu, anaokulların prestijini yükseltmektedir.

Sisteme dahil olarak kreş danışmanlığı hizmeti alan kurumlar, eğitim dökümanlarını merkezden almaktadır. Yemek listeleri, aylık bültenler ve günlük dökümanlar, merkez tarafından anaokullarına gönderilmektedir.

Öğretim yılı başlamadan yoğun bir eğitim kampına giren öğretmenler, hizmet içi eğitimlerine devam etmektedir. Yöneticiler için her türlü atama, kaliteli personel seçimi, hukuksal ve muhasebe desteği sağlanmaktadır. Çağın gereksinimlerine uygun eğitim veren anaokulları meydana getirilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button