Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

Erken Yaşta İngilizce Eğitim
16 Haziran 2022
Çocuklarda Okul Öncesi İngilizce
28 Haziran 2022
Show all

Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

Küçük yaş gruplarında olan çocuklar anaokulu ve kreş dönemlerinde, hem beyinsel olarak hem de fiziksel olarak yeni bir dil öğrenmeye uygun olan zamanlar olmaktadır. Genel olarak; okul öncesi eğitim dönemlerinde İngilizce eğitim alan çocuklar, tüm eğitim hayatları boyunca hem sosyal hem de kültürel yönden başarı sağlarlar. Çocukluk döneminde alınan İngilizce okul öncesi eğitim sonrasında her yeni eğitim döneminde daha yüksek seviyelerde İngilizce bilgi birikimi sağlanmaktadır.

Çocuklar açısından, anaokulu İngilizce eğitimi çok büyük önem taşımaktadır. Genelde kreş çağındaki çağında  anadilindeki gelişimlerinin sonucunda, doğumdan itibaren 6 yaşa kadar; çocuklar beyinsel olarak duydukları  her sözcüğü kaydederler. Yapılan araştırmalar sonunda 6 yaşından sonra öğrenilen bilgilerin bu kadar hızlı olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu noktada güvenilir anaokulu eğitimlerinde İngilizce anaokulu danışmanlığı sağlayan uzman ve deneyim sahibi öğreticiler son derece önemli bir yere sahip olmaktadır.

İngilizce Okul Öncesi Eğitimleri 

0-6 yaş grubu çocuklar için yabancı dil İngilizce eğitimin bu dönemlerde başlatmakta, çocukların tam anlamı ile yabancısı olduğu İngilizce 6 yaş sonrasındaki  çocuklarda çok daha kolay bir şekilde  öğrenilmektedir. Her çocuk anaokulu danışmanlığı veren anaokulu kurumlarında tüm öğrenme özelliklerine bağlı olarak planlı bir şekilde İngilizce öğrenim görmektedir. Aynı şekilde kreş yaşındaki çocuklar da kreş danışmanlığı ile  uygun şekillerde çalışmalar yapmaktadır. İngilizce eğitimlerde okul öncesi eğitim verilen derslerde çocuklara uygun seviyelerde üniteler belirlenmektedir.

Çocukluk çağında güvenilir anaokulu eğitimlerinden biri olan İngilizce, çocuklar tarafından çok kolay bir şekilde öğrenilen ve deneyim sahibi olunan bir eğitim sistemi olmaktadır. Öğrencilere anaokulu eğitimlerinde İngilizce anaokulu danışmanlığı sağlanarak, en uygun ve eğlenceli öğrenme teknikleri ile İngilizce öğretilir.

Veliler tarafından güvenilir anaokulu aranırken, kreş danışmanlığı veya anaokulu danışmanlığı veren kurumlar tercih edilmektedir. Öğrenim alan 0-6 yaş okul öncesi eğitim alan öğrenci grubu son derece uygun ve eğitici aktivite programları ile İngilizceyi severek ve eğlenerek öğrenir. Tüm eğitim programlarında da kreş danışmanlığı hizmetleri ile  çocuklarının seviyelerine uygun ünite konuları belirlenmektedir. Uzman ve profesyonel eğitimciler ile çocukların öğrenim becerileri belirlenir ve onlara uygun olan eğitim programları hazırlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button