Okul Öncesi Eğitimin Çocuğun Gelişime Katkısı ve Okul Öncesi Kurumun Önemi?

Kardeş Kıskançlığı
Kardeş Kıskançlığı
15 Nisan 2021
Okul Öncesi Eğitimin Önemi Ve Hizmet Alımı
24 Mayıs 2022
Show all

Okul Öncesi Eğitimin Çocuğun Gelişime Katkısı ve Okul Öncesi Kurumun Önemi?

Okul Öncesi Eğitimin Çocuğun Gelişime Katkısı ve Okul Öncesi Kurumun Önemi?

Birçok insan,  okul öncesi eğitimin 4 veya 5 yaşlarında olması gerektiğine inanıyor veya okula gitmeden önceki yılda okul öncesi kurumlara gönderebiliyor. Bazı ebeveynler ise çalıştığı için çocuklarını okul öncesi kurumlara vermek zorunda kalabiliyorlar.

Peki okul öncesi kurumlara başlamak için en iyi zaman ne zaman?

Erken çocukluk döneminde 0-6 yaş grubunda çocukların beyin gelişimi çok hızlı geliştiği gibi ne kadar çok uyarana maruz kalırsa o kadar çok gelişimine katkı olacağı için eğer zorunlu bir durum yok ise okul öncesi kurumlara çocuklar 3 yaşından başlayabilirler. Dil gelişimi 2 yaştan itibaren desteklenmesini arzu eden ebeveynler çift dilli eğitim veren Kids Academy Europe üye okullarını da tercih edebilirler.

Etkili bir okul öncesi eğitim programı oluşturulmuş güvenilir anaokullarında çocuklar gelişimlerini en güzel şekilde tamamlayabilir.

Anaokulu Programı Yapmak

Anaokulu öğrencileri, ortaokul ve lisede yapılan psikolojik danışmadan farklı bir yaklaşım gerektiren benzersiz bir gelişim aşamasındadır. Bir anaokulu danışmanlığı müdahalesini gerektiren sorunlarla uğraşmak yerine, ilkokulda başarılı olmalarına yardımcı olacak beceriler kazanıyorlar.

 

Okul Öncesi Eğitimi Almanın Ana Hedefleri Şunlardır:

Çocukların kendilerine ve yeteneklerine daha fazla güvenmelerine yardımcı olur. Güvenilir anaokulu için oldukça önemlidir. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin çocukların okul öncesi eğitim, sosyal, duygusal ve akademik olarak nasıl geliştiğini anlamalarına yardımcı olun Çocukların başarılı bir şekilde büyümesine ve öğrenmesine yardımcı olacak stratejiler sağlar. Güvenilir anaokulu bulmak bu açıdan size katkı sağlayacaktır. Anaokulu bulma konusunda bu kriterleri gözden geçirmelisiniz.

 

Okul Öncesi Eğitimin Çocuğun Gelişime Katkısı ve Okul Öncesi Kurumun Önemi?

Kreş Nedir? Çocuklarınızı Ne Zaman Kreşe Göndermelisiniz?

Kreş, bebeğiniz için güvenli, rahat ve konforlu bir odadır. Geniş, havadar bir oyun odası ile yaklaşık 20 bebek kapasitelidir. Her çocuğun rahat bir şilte sağlanan ve temizliği günlük olarak kontrol edilen okul öncesi eğitim verilen bir yerdir. Kreş danışmanlığı çocuğunuzu buraya yazdırmadan önce başvurmanız gereken bir şeydir.

Kreş içerisindeki her çocuğa bireysel bakım verebilmenin, ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra yürüyüş, oyun oynama, müzik zamanı, hikaye zamanı gibi grup etkinliklerine katılma fırsatı vermenin okul öncesi eğitim için önemi büyüktür.

Kreş bünyesindeki tüm personel, çocuk bakımında en az 3. seviye kalifiyedir veya şu anda bu kalifikasyon için çalışmaktadır. Kreş danışmanlığı için de bu kalifiyeliğe dikkat etmelisiniz.

Okul öncesi kurumlar, çocukların olumsuz duygularla başa çıkmalarına, olumlu sosyal etkileşimler geliştirmelerine ve yeni beceriler öğrenmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca ebeveynlere çocuklarıyla nasıl iletişim kuracaklarını öğretirler.

Anaokulu Ve Kreş Danışmanlığı Hizmeti

Güvenilir anaokulu sloganı ile ilerleyen Kids Academy Europe üye okullarından faydalanmak için gerçekten mükemmel bir fırsattır. Bu sayede çocuğunuzun gelişimi konusunda daha erkenden müdahale etmiş olabilirsiniz. Onun gelecekteki eğitimine katkı sağlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button