Okul Öncesi Eğitimin Önemi Ve Hizmet Alımı

Okul Öncesi Eğitimin Çocuğun Gelişime Katkısı ve Okul Öncesi Kurumun Önemi?
Okul Öncesi Eğitimin Çocuğun Gelişime Katkısı ve Okul Öncesi Kurumun Önemi?
20 Mayıs 2022
Anaokulu, Kreş, Güvenilir Anaokulu, Okul Öncesi Eğitim, Anaokulu Ve Kreş Danışmanlığı
27 Mayıs 2022
Show all

Okul Öncesi Eğitimin Önemi Ve Hizmet Alımı

Her çocuğun, hayatının geri kalanını etkileyecek kazanımları güvenilir anaokulu veya kreş eğitimi ile alması çok önemlidir. Zihnin, hızlı bir gelişim performansı sergilediği okul öncesi dönemde atılacak her türlü adım küçük bireylerin hem alışkanlıklarını hem de bilişsel kavrama yapılarını belirleyecektir. Bu sebeple ailelerin çocuklarının geleceği için okul öncesi eğitim süreciyle alakalı uzman kişilerden destek alması gerekebilir. Bu süreç anaokulu danışmanlığı ve kreş danışmanlığı konularını kapsayacak şekilde olmalıdır.

Okul Öncesi Eğitimde Sınıflandırma

Bilindiği üzere okul öncesi eğitim basamaklarından kreş 0-36 aylık çocukların anaokulu ise 36-72 aylık çocuklar için gerekli eğitimlerin ve desteğin verildiği eğitim yuvalarıdır. Kreşlerin açılması ve hayata geçirilmesiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, anaokulu çalışmalarıyla Milli Eğitim Bakanlığı ilgilenmektedir.

Gündüz bakımevi olarak adlandırılan kreş öğretmen, hemşire ve bakıcı gibi diğer yardımcı personelin görev aldığı kurumdur. Okul öncesi eğitim için diğer kurum olan anaokulu, belirtilen yaş aralığındaki çocukların hayata ve ilkokula hazırlandığı, yarım gün veya tam gün eğitim alabildiği kurumlardır. İlgili prosedürler çerçevesinde resmi ve özel anaokulu açılabilmektedir. 

Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı

Aileler çocukları için güvenilir anaokulu veya kreş tercihi yaparken bahse konu kurumun yeterli uzmanlığa ve yetkinliğe sahip olup olmadığına dikkat etmelidir. Uzman kişiler aracılığıyla çocukların ihtiyaçlarına göre etkinlikler düzenlenmesi ve gözlemler yapılması anaokulu danışmanlığı sürecini kapsamaktadır. Daha erken dönemde okul öncesi eğitimine başlayan çocuklar için kreş danışmanlığı söz konusu olacaktır. Öte yandan bu eğitim kurumlarının zihinsel eğitim içerikleri rehberlik çalışmaları, sportif aktiviteler ve faydalı beslenme alışkanlıkları ile desteklenmelidir. 

Dil Becerisi Kazanımı İçin Okul Öncesi Eğitim

Yapılan çeşitli araştırmalar neticesinde dil öğrenme ve ifade becerilerinin erken yaşlarda kazanıldığı görülmüştür. Güvenilir anaokulu ve kreşlerin çocuklara hem kendi dillerinde ifade yeteneği kazandırması hem de bir yabancı dil öğretmesi gibi sorumlulukları doğmaktadır. Bu noktada, English Kids Academy olarak tüm okul öncesi eğitim kurumlarına anaokulu danışmanlığı ve kreş danışmanlığı hizmeti sunmaktayız. İşletmemiz bünyesinde bulunan uzman eğitimciler, psikolog ve danışmanlar aracılığıyla gelecek nesillerin daha donanımlı bireyler olması için çaba harcamaktayız.       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button