En İyi Anaokulu Seçimi
6 Aralık 2022
Anaokulu
30 Ocak 2023
Show all

Anaokulu Danışmanlığı

Kids Academy Europe, nitelikli yabancı dil eğitimi ile endüstri 4.0’a göre birey yetiştirmeyi hedefleyerek bu konuda anaokullarına danışmanlık hizmeti veren bir kurumdur. Kids Academy Europe, anaokulu açma işlemlerini bütün olarak görerek hem sürdürülebilir hem de karlı bir yatırıma dönüşmesini sağlar. Her geçen gün araştırmalarını ve tecrübelerini arttırarak anaokulu danışmanlığı hususunda emin adımlarla ilerlemektedir. Yeni açılacak ve var olan anaokulu, kreşlerin; eğitim programı, personel yetiştirme, işletme, reklam ve tanıtım çalışmaları gibi alanlarda yetkin tek uzman kurum olmayı hedeflemektedir.

Anaokulları ve Kreşlerin Önemi

Ülkemizde ilkokul yıllarında okuma yazma eğitimi alınmaktadır. Birçok ülkede bu konu ile ilgili farklı çalışmalar yapılmakta ve farklı stratejiler uygulanmaktadır. Genelde okul öncesi okuma yazma eğitimi çok tercih edilmemektedir. Okul öncesi eğitim kurumlarında verilen eğitimlerde ebeveynlerin beklentisi çocuklarına okuma-yazma öğretilmesidir. Ebeveynlerin çoğu ilkokula başlamadan okuma-yazma öğrenmesinin çocuğunu daha başarılı yapacağını düşünür. 

Kreş, 0-2 yaş grubu çocukların günlük ihtiyaçlarının karşılandığı bakımevleridir. Kreşler Sosyal Hizmetlere bağlı açılırlar. Anaokulları bağımsız bir okul gibi çalışırken, ana sınıfı ilköğretim okulunun içindeki bir birimdir. En temel özelliği ilköğretim çağına gelmiş çocuklar için eğitim hizmetlerinin verildiği ortamlar olmasıdır.

Anaokulu ve Kreş Danışmanlık Hizmeti Önemi

Hem zamandan tasarruf edilir, hem de yanlış uygulamaların önüne geçilmiş olur. Bulunan yerin fizibilitesi yapılarak doğru yer olup olmadığı tespit edileceği için boşa gidecek olan bir yatırım içerisinde olunmayacaktır. Asılsız sözlerle hareket etmemiş olup bölgenizde olan en iyi anaokuluna sahip olma imkanınız olur. Kendi yönetim modeliniz ortaya çıkarak kaliteli, seviyeli ve kurumsal bir işletmeniz olacaktır. Eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olacak ve uygulamaların neler olacağını bileceksiniz. Fayda değer dengesini iyi analiz edeceksiniz.

Emsal teşkil edip, çevrenizdeki anaokulu ve kreşlerin sizi takip ettiğini görebileceksiniz. Ciddi bir tecrübeyle hareket edip yapılacak çalışmalar tahmin edilebilecektir. Anaokulu danışmanlığı veya kreş danışmanlığı yapılacak anaokulunun emsalsiz olmasını ve bilinçli bir eğitim kurumu sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Kimler Anaokulu ve Kreş Açabilir?

Herkes açabilmektedir. Önemli olan kimin kreş açıp açmayacağı değil, açılan kreşin uzun vadede ayakta kalma stratejisi oluşturabilmesidir. Bu sebeple işi basite almamak, profesyonel olmak gerekmektedir. Kreş işletmeniz ne kadar popüler olursa, kazancınız da o oranda yüksek olacaktır.

Kreş ve anaokulu açmak isteyenlerin çoğu okul öncesi eğitim işini yalnızca çocuk gelişimi mezunları yapar şeklinde yanlış bir düşünceye sahiptir. AÇSHB ve MEB Kurucularda aranacak şartlarda üç madde mevcuttur.

1- Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
2- En az ilkokul mezunu olmak
3- Devlete karşı işlenen suçlardan ceza almamış olmak
Eğer bu üç madde uyduğu taktirde anaokulu açmak için hiç bir engeliniz yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button