İngilizce Anaokulu Ve Kreş Danışmanları
20 Ağustos 2022
Anaokulu Eğitimi
9 Eylül 2022
Show all

Anaokulu Eğitmi

Çocuk büyütmek, geleceğe katkısı olacak bir insan büyütmek her zaman en zor işti. Bu yüzdendir ki annelik babalık da her zaman en kutsal meslektir. Günümüz dünyası değişen ve gelişen bir dünyadır. Bu dünyada para kazanmak, geçinmek günden güne daha zor bir hal almaktadır. Bu yolda günümüz dünyasının istediği eğitimli nesillerdir. Ancak bu eğitimi dar anlamamak lazımdır.

Farklı düşünebilen ve bakış açısı geniş olan nesiller hedef olmuştur. Örneğin Harvard’ın CV incelemelerinde gönüllülük çalışmalarına, parasal bir menfaat olmadan yapılan hizmetlere önem verdiği bilinir. Çünkü bazı branş eğitimleri, bazı tecrübeler teknik bilgiden öte liderlik, inisiyatif almak, organize olmak gibi yetenekleri tetikler. Bu noktada çocukların kaliteli bir anaokulu veya kreş eğitimi ile pişmeleri çok önemlidir. 

Anaokulları Neden Tercih Edilir?

Anaokullarının tercih sebebi şayet çok bilinçli değilse çocuk vakit geçirsin, başka çocuklarla tanışıp sosyalleşmesi gibi bir amaçtır. Oysaki okul öncesi eğitim çocuğun vakit geçireceği yer fonksiyonundan çok daha öte bir fonksiyondur. Çocuk elbette ki yine vakit geçirir, sosyalleşir, kendini yalnız hissetmez. Ancak anaokulu açmak sadece bu amaç için değildir. Oyun çocuğun yaratıcılığını, hayal edebilme gücünü tetikleyen bir araçtır. Doğru bir anaokulu eğitimi 25 yıl sonra aynı çocuğun uzaya hava aracı fırlatması, teleskopla yıldızları incelemesi, insana insan gibi bakan bir hukukçu olması ve tıpta çığır açan buluşlar yapması, mimarlıkta çılgın tasarımlar üretmesi demektir. 

Anaokulunda Verilen Branş Eğitiminin Önemi Nedir?

Anaokulunda verilen branş eğitimi çocuğun başta kalıpların dışında düşünmesini sağlar. Öğrendiği temel bilgilerde daha önce sorulamamış soruları sormasını sağlar. Çocuklarını hepsi illa ki 8 yıllık aynı eğitimden geçecektir. Ancak önemli olan bu süreçte çocukların beynini tek bir kalıp yapmamaktır. Onların üstün yeteneklerine dokunarak diri tutmaktır. Anaokulu eğitimi resim konusunda başarılı bir çocuğun ileride çiçek böcek çizmektense daha soyut çalıştırmaya cesaretlendirmektir.

Anaokulu eğitimi konuşma ve dil öğrenme yetisi yüksek bir çocuğun yeteneğini dirilterek başarılı bir dil bilimci veya edebiyatçı yapmaktır. Yine canlandırma yeteneği yüksek bir çocuğa drama eğitimi vererek hayatının her anında belli bir role girmesi için tetiklemektir. Bu branşların her biri cevher niteliğindedir. Bunlarda fazlasını ise ancak doğru bir anaokulu eğitimi sağlayabilir. Kids Academy Europe uzman eğitimciler ve psikologlarla düzenlediği anaokulu danışmanlığı ve kreş danışmanlığı ile bu konuda çığır açar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button