Anaokulu Ve Kreş Danışmanlığı

Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı
21 Mart 2023
Anaokulu Danışmanlığı Firması
3 Nisan 2023
Show all

Anaokulu Ve Kreş Danışmanlığı

Çocukların belli bir yaş aralığına geldikten sonra anaokulu eğitim kurumlarına giderek okul öncesi hayata ve ilkokul dönemine hazırlık sağlayan bir eğitim kurumudur. Kreş 0 ve 2 yaş gurubu çocukların günlük aktivitelerini, ihtiyaçlarını ve gelişimini sağlayan bir kurumdur. Çocuk bireylerin okul öncesi bu iki kurumada gitmesi gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Kendini tanıması, kendini ifade edebilmesi, arkadaş kurabilmesi ve hayal gücünün gelişmesi için bu eğitim kurumları çok önemlidir.

Okul Öncesi Eğitimin Tanımı

Mecburi öğrenim yaşına gelmemiş çocukların, fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini dikkatli ve sistematik bir ortamda daha iyi gelişmesine yardımcı olan, yeteneklerini keşfetmesine rehberlik eden ve ilkokul sürecine hazırlayan okul öncesi eğitim sistemi temel eğitim bütünlüğünde yer alan bir eğitim sürecidir.

Çocukların 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişimin % 50’sinin 4 yaşına kadar, %3 0’unun 4 yaşından 8 yaşına kadar, % 20’sinin ise 8 ila 17 yaşlarda elde etmektedir. 0 ve 6 yaş aralığındaki bir çocuğun bu dönemlerde gelişimin hızla ilerlediğini ve yönlendiğini görebilirsiniz.

Bu dönemlerde temeli atılan bir çocuğun, beden sağlığı ve kişilik yapısının ileriki yaşlarda aynı yönde devam edebilmesi için okul öncesi eğitime önem vermelisiniz. Okul öncesinde aldığı eğitim ile kazandığı ve unutamayacağı deneyimler, ileriki yaşlarında merakı ve öğrenme duygusunu, yeteneği ve akademik başarısını da etkilemiş olacaktır.

Anaokulu Açmak İstiyorum

Kids Academy Europe bir anaokulu danışmanlığı veren firmadır. Uzmanlar tarafından anaokuluna özel eğitim programları uygulanmaktadır. Hayalinizde bir anaokulu açmak gibi fikriniz var ise bu kurumdan bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Anaokulunda uygulayacağınız eğitim sistemine danışmanlık yapan ve yardımcı olan bu kurumu seçmeniz, size ve öğrencilerinize uzman eğitim programına hazırlayarak hem öğrencilerinizin gelişimine katkı sağlıyor hem de öğretmenler için oldukça pratik çözümler elde etmenize yardımcı oluyor.

Ayrıca kreş danışmanlığı yaparak çocuklarını kreşe veya anaokuluna göndermek isteyen bireyler için bir hizmet sağlamaktadır. Her ebeveynlerin isteği çocuklarını en iyi eğitim kurumlarında görmektir ve bu süreci arayış ile geçirirler.

Fakat bazı ebeveynler uzman danışmanlık almak için bazı yerlere başvurabilirler. Bu hizmeti sağlayan kidsacademyeurope.com sizin ve çocuğunuz için en iyi kreşleri bularak yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button