Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı

Okul Öncesi Eğitimde İlke Ve Prensipler Nedir?
10 Mart 2023
Anaokulu Ve Kreş Danışmanlığı
26 Mart 2023
Show all

Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı

Çalışma hayatının küreselleştiği günümüz dünyasında farklı dilleri öğrenmek büyük imkânlar sağlamaktadır. Bunu çocuklarımız için önemli bir avantaja çevirmek için araştırmacılar çok dilli eğitimi önermektedir. Okul öncesi eğitim de elbette öne çıkan farklılıklar olmaktadır. Yaş aralığına göre kreş ve anaokulu olarak okul öncesi eğitim kurumları birbirinden ayrılmaktadır. Ağırlıklı olarak öz bakımın yapıldığı 0-3 yaş aralığındaki çocuklar kreşte bakılmaktadır. 4-6 yaş aralığı ise Anaokulunda okul öncesi eğitime hazırlanmaktadır. Bu bakımdan yabancı dil eğitimine bu yaşlarda başlamış olmak büyük bir avantaj kazandıracaktır.

Yabancı Dil Eğitiminin Faydaları

Yabancı dilde eğitimin sayısız faydaları vardır. Çok dilde konuşabilen çocukların okuma-yazma becerileri diğer çocuklara göre çok daha fazla gelişir, sosyal ve bilişsel açıdan dışadönük olurlar. Yine farklı bir dil öğreniyor olmak çocuklardaki merak duygusunu geliştirir. Dünyadaki farklı kültürlere ilgi duyarlar ve kendi kültürleriyle karşılaştırma yapacak mukayeseli düşünme becerisi kazanırlar.

Çevresine ve insanlara duyarlı olup, empati yeteneğini geliştirmeye başlar. Ayrıca yapılan son araştırmalar yaratıcılıklarının da geliştirdiğini ortaya koymuştur. Çok dilli eğitimde problem çözme, farklı düşünme becerilerinin yanı sıra işitilen farklı seslere duyarlı müzik kulağı ve işitsel hafızaları da desteklemektedir.

Yabancı Dil Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar

Yabancı dilde eğitim konusu, özellikle anaokulu eğitiminde yer almaya başlamıştır. İngilizce, Almanca, Arapça gibi farklı seçmeli derslerin uygulandığı anaokullarında başarı oranlarının yüksek olduğu görülmektedir. Bu başarıda önemli olan en büyük farklılık ise uygulanan metotlardır. Bu konuda anaokulu danışmanlığı ile kreş danışmanlığı alanlarında öne çıkan Kidsacademyeurope.com ise deneyimli kadrosu ve dil öğretimindeki tecrübesi ile eğitim sektörünün en büyük yardımcısıdır.

İşini seven ve tecrübelerini bilimsel bilgi ile birleştirmek isteyen tüm öğretmenlerin kaliteli ders işleyebilmesinde, yaparak yaşayarak öğrenme modeli olan drama yöntemi, resim, müzik, dans, satranç gibi farklı dallardan da faydalanmasını sağlamak için tüm birikimini ortaya koymaktadır. Eğitim danışmanlığı yanı sıra anaokulu açmak isteyenlere de destek olmak ve kurum açarken karşılaşılabilecek birçok soruna çözüm üretebilmek için hizmet alanları genişletilmiştir. Kidsacademyeurope ile birçok alanda işbirliği yapmak ve böylece arzu edilen becerilere ulaşabilmek artık sadece bir hayal değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button