Okul Öncesi Eğitim Kurumu Danışmanlığı

Anaokulu Açmak İsteyenlere Eğitim Desteği
22 Şubat 2023
Okul Öncesi Eğitimde İlke Ve Prensipler Nedir?
10 Mart 2023
Show all

Okul Öncesi Eğitim Kurumu Danışmanlığı

Anaokulu ve kreş açmak, anaokuluna yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için iyi bir alandır. Anaokulu açmak, çalışma saatleri, tatiller ve prestij nedeniyle birçok eğitim girişimcisi tarafından tercih edilmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde anaokulu ve kreş açılabilir.

Okul Öncesi Eğitim Programları

Anaokulu açmak söz konusu ise birçok soru ortaya çıkacaktır. Anaokulu açma fikri doğduğu andan itibaren ciddi araştırmalar yapmak gerekiyor. Okul öncesi eğitim söz konusu olduğunda işlerin ciddiye alınması gerekiyor. Bu hem kreş hem de okul öncesi eğitim kurumları için geçerli bir süreçtir

Fikir Aşaması

Fikir aşamasındaysanız bu konuda danışmanlık hizmeti almanız faydalı olacaktır. Anaokulu danışmanlığı ve kreş danışmanlığı hizmetleri için Kids Academy Europe’nin tecrübeli ve yenilikçi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Anaokulu açmanın şartlarını iki boyutlu düşünmek daha mantıklıdır. İlk aşama evraklardan oluşurken, ikinci aşama fiziksel koşullar, özellikle fikir aşaması olarak anlaşılabilir.

Anaokulları ve kreşler ile ilgili dokümantasyon ve fiziksel durum ile ilgili yönetmeliklerin MFLSS web sitesinde kontrol edilmesi tavsiye edilir. Bu sayede kreş açmak istediğimiz yerin fiziki koşullarını ve kreş açmak için gerekli evrakları belirleme imkanına sahibiz.

Anaokulu ve Kreş Açmak İçin Nereye Başvurmak Gerekiyor?

Anaokulu açmak için bulunduğunuz ildeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. Başvurmak için anaokulu için uygun bir yer bulmanız gerekir. Yeniden yerleşim onayı ile bir ön başvuruda bulunursunuz. Daha sonra il sosyal hizmetler müdürlüğünden gelip bölgeyi incelemeye aldılar. Bir sonraki aşamada anaokulunun açılışı başlar.

Kimler Okul Öncesi Eğitim Kurumu Açabilir ve Asgari Şartlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Devlete karşı işlenen suçlardan ceza almamış olmak

En az lise ve dengi bir okul diplomasına sahip olmak

Buradaki en kafa karıştırıcı soru, kreş olmanın etiğidir. Bir anaokulu açmak için bir yönetmene ihtiyacınız var. Kreş olma şartını sağlıyorsanız, kendiniz kurucu ve yönetici olabilirsiniz. Anaokulu açmak için şartlar bir miktar daha zorlayıcıdır ama kesinlikle göz korkutacak seviyede değil.

Okul İçin Fiziksel Şartlar Nelerdir?

Anaokuluna ya da kreşe uygun bir bina

Personel istihdamı

ISO Standartlarına uygun mobilya

İşletim prosedürleri

Bütçeleme

Bu açıdan bakıldığında her zaman planlama çok önemlidir. Bu açıdan bakıldığında her zaman danışmanlık hizmetlerin faydalanmak yararlı ve işleyiş açısından profesyonel ve hızlandırıcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button